Rusza Baja Carpathia 2017

Jutro, punktualnie o 15:00 wystartuje rajd Baja Carpathia 2017. Uczestnicy, podczas dwudniowych zawodów, mierzyć się będą z wymagającymi odcinkami specjalnymi w Stalowej Woli oraz na poligonie wojskowym w Nowej Dębie. W rywalizacji udział weźmie 84 zawodników zgłoszonych w kategorii motocykli, quadów, pojazdów UTV i samochodów terenowych.

Impreza zaliczana jest do Rajdowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej i Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja. Międzynarodowy charakter zawodów sprawił, że na liście zgłoszeń pojawiły się nazwiska zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Węgier oraz Danii.

Uroczysta ceremonia startu, która poprzedzi część sportową rajdu, rozpocznie się w sobotę o godz. 15:00, pod Galerią VIVO! Stalowa Wola. Na trasę pierwszego odcinka specjalnego, rozgrywanego na stalowowolskich błoniach, zawodnicy wyruszą o godz. 16:50.

Kolejne dwa odcinki specjalne zaplanowano na niedzielę. Uczestnicy rajdu dwukrotnie zmierzą się próbą Poligon Nowa Dęba (85,25 km). Pomiędzy przejazdami pojazdy uczestniczące w zawodach na chwilę zjadą do Stalowej Woli na serwis. Ten przez cały weekend działał będzie pod Galerią VIVO!.

– Na terenie poligonu Nowa Dęba wyznaczone zostały specjalne miejsca dla kibiców, umożliwiające bezpieczne obserwowanie zawodów. Należy bowiem pamiętać, że wstęp na teren poligonu jest surowo wzbroniony, a złamanie zakazu wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale przede wszystkim może grozić utratą zdrowia, a nawet życia – informuje Marcin Fiejdasz, dyrektor rajdu.

Pierwszy zawodnik na mecie pod Galerią VIVO! pojawi się około godziny 14:30. Imprezę zakończy uroczystość wręczenia pucharów, która rozpocznie się o 18:30.

Zapraszamy do kibicowania!

Polecane